ANNE BABA DESTEK PROGRAMI

Anne babalar için zor zamanlardan geçiyoruz; hastalık tehdidi, uzaktan eğitim, evde bunalan çocuklar, yapılması gereken işler…Destek programı, bu zor zamanlarda çocuklarınızla iletişimde uygulayabileceğiniz öneriler sunar, onların öğrenme süreçlerine nasıl rehberlik edebileceğinize odaklanır.

Ortak yanlışlarımızı belirlemek ve yerlerine güvene dayalı açık, şeffaf ve destekleyici bir anlayışı koymak amacı taşıdığından tüm anne babalar için uygun bir programdır.

Doğru. Tüm çocuklar ve elbette tüm ebeveynler birbirinden farklıdır. Bu nedenle eğitime önce kendinizi değerlendirme fırsatı bulacağınız bir ön çalışma ile başlıyoruz. Sonuçlar doğrultusunda destek programımızı yapılandırıyor ve katılımcıların profillerine, ihtiyaçlarına uygun gerçek yaşam örnekleri üzerinde çalışıyoruz.

Haklı bir soru. Çoğumuz iş akışı içinde zaman ve enerji bulmakta zorlanıyoruz. Bu nedenle destek programımız çocuklarınızla geçirdiğiniz kısa zamanı kaliteli hale getirmenizi ve onların sorularına, kalıpların dışında yanıtlar vererek rehberlik etmenizi sağlamaya yöneliktir.

Bu eğitimle;
– Anne baba olarak kendimize ayna tutabilecek, 
– Çocuklarımızla yaşadığımız ve aşamadığımız sorunları belirleyebilecek,
– Alternatif iletişim yöntemleriyle yeniden bağ kurabilecek,
– Çocuklarımızın öğrenme süreçlerinde kontrol mekanizması değil, rehber olabileceksiniz.
– Nasıl bir anneyim, nasıl bir babayım?
– Çocuğumu gerçekten tanıyor muyum?
– Öğrenme sürecinde ne yapıyorum? Ne yapmalıyım?
– Öğrenme rehberliği nedir?
– Doğru yolda olduğumu nasıl anlarım?
Paylaş
Bize Sorun
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size yardımcı olabilir miyiz?
0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün yok.