GO GO İGO

GO GO İGO

Çocuklar doğum günü kutlamalarına bayılır. Hele ki bu kutlamalar çeşitli sürprizleri barındırıyorsa oluşturduğu etki ve heyecan çok daha büyük olur.

Teo da bu çocuklardan biri… Bugün onun doğum günü…

Ama görünürde bir pasta ya da hediye yok. Yoksa bu yıl kutlama ya da sürpriz yok mu?

Bu, çok üzücü…

Doğum günü kutlaması yerine Japon bahçesinde yürüyüş mü?

Ama neden?

Belki de bu yürüyüş senin yeni şeyler keşfetmeni ve yeni dostlar edinmeni sağlayacak Teo…

Çünkü yaşam sürprizlerle dolu…

Betül Kanbolat ve Mehmet Emin Barsbey tarafından yazılan Go Go İgo kitabı, Teo’nun doğum gününde yaşadığı sürpriz üzerinden bizleri Uzakdoğu’nun kadim Go oyunuyla tanıştırıyor. Aynı anda milyonlarca olasılığı barındıran Go oyunu analitik düşünme, akıl yürütme ve problem çözme gibi üst düzey düşünme becerilerinin yanında; birlikte hareket etme, rakibe saygı duyma, sabırlı olma gibi duyuşsal özellikleri de geliştiriyor. Dikkatin, sezgilerin ve görsel algının gelişmesine yardımcı oluyor. Bir kültürü de yansıtan Go oyunu, çocukların gerçek yaşamda karşılaşacakları problemlere çözüm üretme becerisini kazanmalarını sağlıyor.

Çocuklarınızın ya da öğrencilerinizin heyecan dolu bir öyküyü okurken Go oyunun tarihçesi, Dünya’daki yeri ve yararları hakkında ilginç bilgiler edinmelerini ve Go oyunuyla ilgili temel kuralları öğrenmelerini istiyorsanız Go Go İgo tam size göre.

Dr. Levent VEZNEDAROĞLU

GO GO İGO

Bir Aklı Oyunu Hikâyesi

Betül Kanbolat – Mehmet Emin Barsbey

Resimleyen: Derya Daştan Barsbey

BetaKids Yayınları – 2021

Paylaş

Bir Yorum Yazın