ABONELİK VE KULLANIM KOŞULLARI

Educamy.net sitesine abone olduğunuzda ya da siteyi kullandığınızda aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş olursunuz. Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen educamy.net sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanmanız ve/veya siteye abone olmanız, bu sayfada yazılı şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

ABONELİK

1. Educamy.net sitesine abonelik ücretsizdir.

2. Kullanıcılar ad, soyadı ve e-posta adreslerini girerek siteye abone olurlar. Educamy.net sitesi, abonelerinden bunların dışında herhangi bir bilgi istemez.

3. Siteye abone olan kullanıcılar, haftalık yayın bülteninin e-posta adreslerine gönderilmesini kabul etmiş sayılırlar.

4. Kullanıcılar, info@educamy.net adresine e-posta göndererek ya da “iletişim” sayfasında bulunan formu doldurarak aboneliklerini sonlandırma talebini iletebilirler.

5. Educamy.net sitesi, gerekli gördüğü durumlarda kişi ya da kişilerin aboneliklerini sonlandırabilir.

6. Educamy.net sitesi, abonelik şartlarında gerekli gördüğü düzenlemeleri yapma hakkına sahiptir.

7. Educamy.net sitesine abone olan kullanıcılar, aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

KULLANIM KOŞULLARI

1. Educamy.net sitesinde yer alan yazı, bilgi, araştırma, şekil, grafik ve benzeri materyal izin alınmadan değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, başka bir dile çevrilemez.

2. Sitede yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) Educamy.net’e ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, belirtilen kanunlarda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Educamy.net, yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

3. Educamy.net sitesinde yer alan eserlerin bütünü veya bir kısmı değiştirilerek ya da başka bir suretle diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

4. Kullanılacak yazı ya da bölümlere ilişkin izinler, yazılı olarak talep edilmelidir.

5. Educamy.net sitesine erişim, her hangi bir duyuru yapılmaksızın geçici veya sürekli olarak durdurulabilir.

6. Educamy.net sitesinde yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

7. Educamy.net dilediği zaman, sitenin her hangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir.

8. Kullanıcılar, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, üçüncü kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceklerini ve paylaşmayacaklarını kabul ederler. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendileri sorumludur ve bu durumda educamy.net yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatabilir. Bu nedenle yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

9. Site üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendilerinin sorumluluğundadır. Educamy.net, yorum bölümlerindeki yazılardan sorumlu tutulamaz. Yorumlar, kamuoyunun kullanımına açıktır. Bunlardan, yorum yazarları sorumludur.

10. Kullanıcılar, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacaklarını ya da bunların kaynak kodunu bulmaya yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacaklarını, aksi taktirde oluşacak zararlardan sorumlu olacaklarını ve haklarında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

11. Educamy.net ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve educamy.net tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden educamy.net sorumlu tutulamaz.

12. Bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

13. Educamy.net sitesi, kullanım koşullarını düzenleme ve değiştirme hakkına sahiptir. Bu nedenle kullanıcılara belirli aralıklarla abonelik ve kullanım koşullarının gözden geçirmeleri önerilir.

Paylaş