TASARIM DÜŞÜNCESİ

Zihin, karşısına çıkan problemleri çözmeye çalışırken alıştığı düşünme kalıplarını kullanma eğilimi gösterir. Kalıpların dışına çıkmak zor ancak mümkündür. Tasarım düşüncesi, eğitimden sanata, sanayiden bilişime tüm sektörlerde, karşılaştığımız sorunlara kalıpların dışına çıkarak yeni ve yaratıcı çözümler bulmayı mümkün kılar.

Evet. Tasarım düşüncesi, bir dizi adımı gerçekleştirerek süreci deneyimleyen herkes tarafından biraz hayal gücü, iletişim ve işbirliğiyle uygulanabilir.

Ürün ve hizmet sunan her sektör tasarım düşüncesiyle kullanıcılarını daha iyi anlar, farklı bakış açıları ortaya koyar ve çözümsüz olduğu düşünülen sorunlara yenilikçi çözümler üretebilir.

Hayır. Tasarım odaklı düşünebilmenin ön koşulu yoktur. Hem bireylerin hem de ekiplerin hızla hayata geçirebileceği ilkeler çerçevesinde örgütlenmiş bir süreçtir. 

Elbette. Çocuklar hayallerinde, oyunlarında kendiliğinden tasarım yaparlar çünkü henüz düşünceleri belli kalıplarla sınırlandırılmamıştır. Tam da bu nedenle eğitimde kullanıldığında eleştirel düşünme, problem çözme, yaratıcılık gibi becerilerin gelişmesini sağlar. Tasarım düşüncesi, hem öğretmenler hem de öğrenenler için son derece uygun bir öğrenme ortamı yaratır.

Bu eğitimle

  • Tasarım düşüncesiyle işiniz arasında ilişki kurabilecek,
  • Tasarım odaklı düşünmenin aşamalarını uygulayabilecek,
  • Bir soruna tasarım düşüncesinden hareketle çözüm üretecek,
  • Çözümünüzü test edeceksiniz.
– Tasarım düşüncesi nedir? Nasıl harekete geçirilir?
– Neden tasarım düşüncesi?
– Tasarım düşüncesinin adımları nelerdir?
– Farklı sektörlerde tasarım düşüncesiyle nasıl hareket edilir?
– Tasarımın yenilikçi gücünden nasıl yararlanılır?
 
Paylaş
Bize Sorun
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba.
Size yardımcı olabilir miyiz?
0
SEPETİNİZ
  • Sepetinizde ürün yok.